Дякуючи Українській Асоціації Меблевиків, побували в англійському Манчестері разом із групою українських виробників меблів. Мали змогу зануритись в атмосферу автентичного англійського лофту та побачити як працює меблевий рітейл в Англії.

Про результати поїздки говорити ще зарано, але отримані досвід і враження фантастичні.
Де живе дійсно справжній лофт, так тут, в Англії.

Як приклад, меблевий магазин в приміщенні колишньої ткацької фабрики Redbricks в передмісті Манчестеру.

Трохи хронології поїздки від УАМ:

  • “17 липня 11 українських меблевих компаній успішно повернулись з торгової місії до Великої Британії, яка проходила в Манчестері з 13 по 16 липня за підтримки Програмb USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
    В перший день місії знайомились з містом, його архітектурою та визначними місцями.

  • На другий день, 14 липня, вирушили з візитом на ManchesterFurnitureShow, де познайомилися з продукцією близько 100 меблевих компаній Великої Британії, які демонстрували більше 1000 нових продуктів на ринку. На виставці оцінили рівень продукції, яку пропонують середньостатистичному мешканцю Великої Британії. Цього ж дня відвідали Furniture Village неподалік від Манчестеру.

 

Furniture Village – це мережа магазинів меблів, які розташовані у передмістях по всій Англії. У представників меблевого ритейлу дізнались, що в основному меблі для економ та середнього сегментів виготовляють у підрядників з Мексики, Бразилії, Китаю, Малайзії, Індії, через що ціни доволі низькі навіть на ті меблі, що виготовляють з натурального дерева. З цього можна зробити висновок, що українські меблевики не повинні конкурувати з цією нішею, а краще входити на ринок в сегменті проектних замовлень та дизайнерських меблів.

  • 15 липня група відправилась до одного з найбільших британських меблевих ритейлів Redbrick у місті Лідс. Знайомство з меблевим ринком Англії продовжили через інші меблеві магазини, такі як: Furniture village, Next Home, Harveys Furniture, Barker and Stonehouse, ScS, Sofology у Стокпорті. Також цього дня ми зустрілися з представниками Greater Manchester Chamber of Commerce (торговою палатою) міста Манчестер для обговорення можливих шляхів співпраці в майбутньому.

 

  • 16 липня в історичному готелі Манчестера  Midland Hotel відбулася заключна зустріч з учасниками, на якій обговорювали проміжні результати та враження від місії. 

 

Справжнім відкриттям став  візит групи та організаторів місії УАМ  Burnley Furniture school, яка готує меблевиків для всієї Англії.

Система навчання цієї установи вразила всіх від самого початку – там готують спеціалістів, які після навчання одразу можуть починати роботу з обладнанням, адже їх навчають як усім технічним навичкам – так і організаційним.

До прикладу, в приміщенні коледжу є класні кімнати, де розташовані різноманітні деревообробні станки, на яких студенти одразу здобувають практичні навички, а не лише теорію; також є і кімнати для роботи з електронікою, сантехнікою і тд. В цій же школі також є курси перекваліфікації, які допомагають безробітним швидко опанувати нове ремесло й влаштуватись на роботу. Школа є державною, але також має постійну підтримку від всесвітньо відомих постачальників обладнання та техніки, які виступають спонсорами для облаштування школи й створюють можливості для дуальної освіти студентів. Цей візит став дуже корисним для нас, адже ми змогли на власні очі побачити те, чого так не вистачає в Україні й взяти собі цю школу для приклад.”