Усі знають про скандинавський дизайн, але на достатньо абстрактному рівні. Білі стіни, багато світла та дерев’яна підлога – ще не все. Мало хто задумувався, що скандинавский стиль – синтез культури п’яти країн. Але про все по порядку.

Філософія скандинавського інтер’єру акцентує увагу на приємному часі, проведеному вдома:

Усі предмети повинні бути не лише функціональними, але й естетично привабливими. І навпаки – “просто гарно” тут не пройде, навіть у декорі.

Натуральні матеріали. Як мінімум три скандинавські країни густо покриті лісами, тому всі предмети меблів раніше робили з дерева. Пластик модний ще з 60-х, але дерево, камінь, скло, натуральний текстиль та кераміка ручної роботи залишаються основними матеріалами. Так заведено!

Якість. Маркетинг по-скандинавськи – це трохи більше, ніж продаж продуктів споживачу. Вони не наполягають на продажі нового дизайну покупцю. Скандинавські дизайнери гордяться тим, що створюють довговічні продукти. І якщо людям щось потрібно, вони будуть це купувати. Якщо ні – для початку цей продукт навіть не потрапить на ринок.

І, звичайно, світло! Жителям нордичних країн його не вистачає, і в інтер’єрі вони створюють всі умови для проникнення світла: великі вікна, світлі стіни; не перевантажують простір зайвими предметами. Можливо, мінімалізм у скандинавських інтер’єрах – результат боротьби за “світле” майбутнє? 

Скандинавський дизайн – продукт п’яти країн: Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Ісландія. Зрозуміти та відрізнити стиль кожної країни непросто, тому що принципи скандинавського дизайну, описані вище, присутні в кожному напрямку. Але все ж спробуємо показати маленькі фішки, за якими можна визначити той чи інший напрямок.

Шведський дизайн інтер’єру

Шведи живуть комфортно та забезпечено, але без натяку на розкіш. Інтер’єрам притаманна стриманість у кольорах, багато світла та простору. В кімнаті як мінімум п’ять джерел світла, не рахуючи свічки. Штори на вікнах є, але вони не закриваються майже ніколи, та використовуються тільки як декор. Для шведів тренди в інтер’єрі – не тільки слова, за ними справді слідкують та застосовують вдома. Взагалі хизуватися домашньою обстановкою – це так по-шведськи.

Підказка для тих, хто хоче створити скандинавський інтер’єр: у Швеції колір стін – не чисто білий, є спеціальний колір – стокгольмський білий, Stockholmsvit.

Данський дизайн інтер’єру

Данці за світосприйняттям – одна з найвільніших та прогресивних націй, яка застосовує всі сучасні технологічні інновації, в тому числі й вдома. Їх інтер’єри вивірені до дрібниць та структуровані, майже як чиста архітектура.
В данському інтер’єрі обов’язково багато світла, кольорові акценти не яскраві.
Натуральна деревина легких порід для підлоги та меблів, і, увага – обов’язково великий плоский телевізор як один з головних елементів інтер’єру.

 

Фінський дизайн

Країна шанувальників дизайну, особливо місцевого. У кожної поважаючої себе сім’ї просто неодмінно повинна бути колекція дизайнерських чашок, рушників чи склянок. Домоткані коврики майже в кожній кімнаті – в Фінляндії традиції глибоко поважають і цінують. Меблі в основному дерев’яні, обов’язково якісні та надійні, “на віки”. Їх не розставляють під стінами чи по кутках.

Норвезький дизайн

Життя кожного норвежця обов’язково пов’язане з морем, тому декор в морському стилі, синьо-біла гама в інтер’єрі та текстилі – важлива частина культури. Норвежці слідкують за домом, у ньому неймовірна акуратність, блиск, чистота та ідеальний порядок.
Багато предметів зроблено з натуральних матеріалів своїми руками.

Ісландський дизайн

Жителі Ісландії впевнені, що кожен з них – сам собі художник, дизайнер та музикант. Тому ремонт та дизайн інтер’єру не замовляють, а роблять самі. Відомі своєю креативністю та інноваціями, любов’ю до всього екологічного.
Це країна з незвичайною природою, тому в квартирі багато природних елементів – від грубого каменя до вулканічного скла. Вхідні двері легкі, та їх практично ніколи не зачиняють, тому що довіряють усім.

“Сумісність з життям” – головна ідея скандинавського інтер’єру. Повчитися в кожної з країн є чому, і ми це із задоволенням робимо.

Якщо у вас є досвід втілення скандинавського інтер’єру в українських реаліях – діліться!

Фото: myscandinavianhome