Скандинавський дизайн швидко увійшов у наше життя і став таким знайомим та зрозумілим. Все частіше потрапляють на очі фото інтер'єрів у північному стилі і наш список бажань поповнюється м'яким пледом грубої в'язки, цікавим предметом меблів чи декором. Резонно ближче познайомитися з особливостями побуту Данії. Наприклад, з трендом Hygge (хюгге), який вже декілька років на хвилі популярності в Європі. Чому про нього всі мріють?

Слово Hygge не має чіткого перекладу з данської. Українською буде як "затишок" чи "душевна атмосфера". Але самі жителі Данії скажуть вам, що хюгге - це мистецтво тепла та душевного комфорту, відчуття безпеки, спогади про дитинство та тихий ранок у ліжку, смачна їжа (до речі, не завжди здорова).

Хюгге - це турбота про себе та найближчих людей, відчуття дому.

  • Не применшуйте значення інтер'єру в вашому житті. Ваш простір повинен бути продуманим та адаптованим для кожного члена сім'ї.

  • Купуйте тільки ті предмети меблів, які вам справді потрібні та до душі - не купуйте "щоб було". Данці дуже серйозно підходять до покупки нових речей, вони не марнотратні. Вони вважають, що краще почекати, але купити річ, яка справді відображатиме вас.

  • Виховуйте в ваших дітях повагу до дому. Звичайно, діти є діти, і у них все "літає", але вже змалечку можна пояснювати поняття дому та значення його атмосфери.

  • Не поспішайте! Це так природньо для нас після вечері швидко прибирати зі столу… В Данії не поспішають. Годину після обіду вони обов'язково присвячують спілкуванню з близькими, роздумам та відпочинку.

  • Використовуйте в інтер'єрі "теплі" матеріали - дерево, шерсть, м'які ковдри, подушки, текстиль.

  • Ідея хюгге - створити простий спокійний простір, тому використовуйте пастельні кольори та приємні на дотик текстури.

  • Запалюйте свічки. Зараз у багатьох людей в будинках, квартирах можна побачити свічки. Але чи багато з вас справді використовують їх у побуті? А м'яке світло та атмосфера, яку вони створюють - справді магічна.

  • Ну і заключна порада хюгге, доступна кожному з нас, - цінувати те, що маємо. Для більшості данців сенс не в прагненні до більшого, а у прагненні отримувати задоволення від повсякденних речей, насолоджуватися моментом. А хюгге - це своєрідна практика в досягненні внутрішньої гармонії.

Фото нашого клієнта Андрія Салєєва, який точно в тренді.