Дерево – це незамінний матеріал. Теплий, приємний, природній. Дерев’яна підлога – найкрутіша, а в комбінації з дерев’яними меблями її взагалі ні з чим не порівняти. Але багато наших друзів та клієнтів стикаються з такою проблемою – якщо дерева в інтер’єрі занадто багато і воно різне – простір виглядає негармонійним та завантаженим. А якщо все збігається, виявляється сіро та нецікаво. Як же знайти баланс?

Спочатку давайте розберемося з кольором дерев’яної підлоги.

Світлі відтінки підлоги візуально збільшують простір, створюють відчуття чистоти та порядку. Гарно поєднуються з дерев’яними меблями на декілька відтінків темніше, а зі світлими створюють спокійну атмосферу в кімнаті. Темні відтінки підлоги більш елегантні, ідеальні для створення контрастів, які роблять інтер’єр цікавішим.

Крім кольору та відтінку дерева, є ще тон. Він буває теплим та холодним. Якщо в дереві присутній червоний пігмент – воно тепле. Кавові та сірі тони – холодні. Бежеві відтінки універсальні, комбінуються як з теплими, так і з холодними тонами деревини.

Дерев’яні меблі, які по кольору точно співпадають з кольором підлоги – вже в минулому. Це трохи нудно. Але по тону вони повинні підходити, тоді все буде виглядати гармонійно та злагоджено. В іншому дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • малюнок на фасаді меблів може бути крупним та мілким. Коли він дублюється і на підлозі, це їх об’єднує та надає кімнаті цілісного вигляду;
  • якщо у вас гарна дерев’яна підлога та дерев’яні меблі і ви хочете їх одночасно підкреслити, тоді вам допоможе килим або доріжка. Вони ділять простір на зони та допомагають досягнути гармонії. Хочете яскравості – вибирайте з візерунком. Хочете плавного ненав’язливого переходу – вибирайте однотонний спокійний колір;
  • якщо у вас дерев’яна підлога та меблі різних фактур та тонів, – сміливо додавайте білого кольору. Це можуть бути стіни, меблі, та навіть картини. Білий приносить спокій, створює ритм, об’єднує всі елементи інтер’єру.
  • і запам’ятайте головне правило – не дуже захоплюйтеся. Два-три відтінки дерева буде достатньо. Це з урахуванням підлоги, плінтусів та меблів.

 

Дерев’яна підлога та дерев’яні меблі чудово комбінуються, головне не переборщити та правильно попрацювати з відтінками та тонами.
Якщо проблема поєднання дерев’яних меблів та підлоги для вас актуальна – сміливо запитуйте в коментарях, ми будемо раді відповісти та порадити.

Фото: pinterest.com