Історія любить яскраві події. Щоб місце стало історичним, його повинні ознаменувати великі потрясіння або велика любов. І чим більше людей залучено, тим більш знаменнішим стає місце.

Історія Ділової вулиці, де ми відкриваємо магазин, не наповнена яскравими сюжетами. Вона така ж спокійна, як і її теперішня назва.

Місцевість, на якій знаходиться вулиця, з’явилась у Києві в 30-ті роки XIX століття. Сюди масово переселяли людей у зв’язку з будівництвом Нової Печерської фортеці. Район отримав назву Нова Забудова, на противагу вже існуючим старим будівлям. В цьому новому для Києва місці одночасно з’явилася вулиця Ділова.

Назву вулиця отримала від артилерійського “Ділового двору”, частина споруд якого збереглась навіть до цього часу. В “Діловому дворі” знаходилися військово-господарські споруди козаків. Тут розміщувалися казарми одного з козацьких полків, а через деякий час облаштувався перший кінний полк війська Української Центральної Ради (1917-1918 рр).

У 1919 році вулиця була перейменована на честь Леонарда Бочковського, українського політичного діяча, члена Української Центральної Ради, жертви більшовицького режиму.

На жаль, Українська Народна Республіка проіснувала дуже мало часу та в 1938 році вулиця була названа іменем болгарського комуніста Георгія Димитрова, якого ще називали “болгарським Леніним”.

Георгій Димитров був дуже популярним політиком соціалістичної Болгарії. Йому навіть побудували мавзолей після смерті і помістили туди забальзамоване тіло. За офіційною версією Димитров помер від серцевої недостатності, але деякі історики вважають, що він був отруєний ртуттю через те, що вів дуже незалежну від КДБ та СРСР політику.

Вулиця Ділова простягається на два сучасних райони Києва: Голосіївський та Печерський. Цікаво, що Голосіївській частині вулиці повернули оригінальну назву ще в 2014 році, а от Печерській частині довелося почекати з перейменуванням ще рік.

Одинадцятий будинок, в якому ми відкриваємо магазин, – старовинна багатоквартирна будівля початку ХХ століття. “Царські” архітектурні елементи у вигляді кіл та квітів на фасаді, зубчаті карнизи підкреслюють архітектурну цінність будинку.

Він знаходиться в живописному та тихому провулку, який поєднує Велику Васильківську з вулицею Антоновича. Нам подобаються нові-старі назви вулиць, вони повертають колишній дух Києва.

Ми як нові господарі хочемо зберегти атмосферу тих часів, додавши при цьому сучасної естетики. Тому знімати таблички з назвою “Димитрова” було для нас дуже символічно.

Надіємося, що нам все ж таки вдасться внести свій скромний вклад в історію вулиці Ділової та нашого міста.

Фото з колекції Михайла Кальницького.