Щороку, відомі дизайнерські журнали та блоги публікують добірки модних трендових кольорів для оформлення інтер’єру. Однак, чи варто орієнтуватися на актуальні кольори, або віддати перевагу традиційним? Розглянемо в цьому матеріалі.

Наприклад, в цьому році, популярними кольорами стали:

Dusty Blush (by Lowers)

Jewel Toned Accents (by Sherwin Williams)

Optimistic Yellows (by Sherwin Williams)

Pale Pink (by Barbara Schmidt)

Pale Pink (by Barbara Schmidt)

Raw Wood (by Valspar)

Raw Wood (by Valspar)

Soft Terracotas (by Sherwin Williams)

Soft Terracotas (by Sherwin Williams)

Woodland Shades (by Gilles Trillard)

Woodland Shades (by Gilles Trillard)

Безперечно, вся палітра дуже цікава і гарна. Дизайнери часто спираються на рекомендації експертів, радячи вам підібрати, те, що сьогодні модно та актуально.

Тільки проблема в тому, що мода швидко змінюється, а ви робите ремонт не на один рік. Те, що популярно сьогодні, завтра вже буде неактуально. Вам же доведеться жити в такому інтер’єрі, як мінімум, кілька років. Тому потрібно врахувати — наскільки запропонований колір ладнає з вашим особистим смаком.

Як ви можете бачити, всі кольори, за винятком, мабуть, останнього — активні. Вони дуже “акцентні”, як модно зараз казати. Та, відповідно, накладають підвищені вимоги до підбору меблів і інших елементів інтер’єру.

Використовувати їх чи ні, вирішувати вам. Це питання особистих переваг. Але варто пам’ятати, що застосування більш спокійних кольорів зроблять ваш дизайн більш довговічним. Загалом, чим ближче колір до звичайних природних відтінків, тим він довше виходить з моди.

Безумовно безпрограшним варіантом буде використання класичних кольорів та їх комбінацій.

Почнемо з білого

Не вина, на жаль! 🙂

Білий — найнейтральніший і, можливо, найвишуканіший з усіх інтер’єрних кольорів. Його застосовують вже сотні років. Він дуже популярний в скандинавському дизайні. Одночасно, він доволі “мовчазний”, і дозволяє змінювати приміщення, оперуючи іншими елементами інтер’єру: меблями, декором і т.п. Ви можете змінювати дизайн простою перестановкою меблів або додаванням будь-яких “трендових” квітів хоч щороку. Комбінуйте його з чим завгодно.

При цьому, вам не потрібно буде кожного разу перефарбовувати стіни 🙂

Чорний з деревом

Виключно довговічна і, одночасно, чарівна комбінація. Компонується з білим та іншими традиційними матеріалами. Ці кольори точно не вийдуть з моди швидко.

Бетон + дерево

Також безпрограшна, але вже більш смілива комбінація! Багато хто вважає, що бетон — це просто черговий модний, “лофтовий” (як у нас кажуть) тренд. Але ми вважаємо, що це не так. Бетон, і, взагалі, урбаністика в сучасному інтер’єрі — це всерйоз і надовго. Він уже став частиною сучасного “лайфстайлу“, і, що важливо, таке оздоблення максимально надійне і довговічне 🙂

Цегла + бетон + зілля + продовжуйте самі …

Не менш довговічний і, насмілимося зауважити, — не старіючий дизайн. Це не модний “лофт”, це вже давно усталена частина європейської архітектури.

Наостанок, – всі відтінки сірого

Вже складно уявити сучасний інтер’єр без цього класичного, дуже приємного кольору. Він не створює додаткового навантаження на сприйняття, і прекрасно компонується з усім вище перерахованим. Його можна сміливо назвати частиною сучасної інтер’єрної класики (якщо можна так висловитися).

Загалом, варто пам’ятати, що ви робите ремонт ґрунтовно і надовго, і тому застосовуйте активні кольори тільки в тому випадку, якщо вони вас дійсно надихають. Якщо ж ви не впевнені — обирайте те, що ближче до природи й традиційних матеріалів!

Не забудьте підписатися! Далі буде… 😉