Кухонний стіл – незамінний елемент домашнього інтер’єру. Він виконує різні функції. Часто це стільниця для приготування їжі, діти можуть використовувати стіл для виконання домашніх завдань. Однак найважливіше завдання – об’єднати членів сім’ї під час спільного прийому їжі. Як це зробити? На допомогу прийде ергономіка.

Говорячи простими словами, поняття «ергономіка кухонного столу» має на увазі звід правил, які допомагають правильно розташувати елемент меблів в інтер’єрі. У цій статті ми розповімо, як правильно поставити стіл на кухні, щоб за ним можна було поговорити, пожартувати, насолодитися вечерею або смачним десертом. Ви здивуєтеся, наскільки сильно незначні, на перший погляд, деталі впливають на комфорт і зручність в цілому. 

Розмір має значення

Розмір і форма кухонного столика залежать від кількості домочадців, стилю кухні, але найбільше від вільного простору. Якщо приміщення велике, в ньому легко розташувати меблі на 6-8 чоловік, таким чином, створити велику обідню зону.

Одне з найбільш часто використовуваних планувань зі столом в головній ролі – розміщення посеред кухні. Ідеальне рішення для шанувальників класики. Крім основного завдання, великий стіл полегшує сервіровку їжі і дозволяє господині підтримувати постійний контакт з людьми.

Які розміри столу найоптимальніші? Це багато в чому залежить від способу життя і кількості людей, які щодня ним користуються. Велике значення має не тільки довжина, але і ширина стільниці. Тим, хто цінує розкішні страви, любить багато і красиво сервірувати, а за вечерею не забуде поставити квіти і декоративні свічники, слід подумати про столи шириною 1 метр. Що стосується довжини, то її слід вибирати так, щоб вмістити всі стільці.

Інша справа – компактні кухні, де кожен вільний сантиметр на рахунку. Але і тут можна знайти трохи місця для невеликого столу. Кухонний стіл в інтер’єрі кухні маленького розміру може однією стороною торкатися стіни, завдяки чому економиться цінний простір. Рішення ідеально підходить для квартир-студій, де живе кілька домочадців. Якщо сім’я велика, варто подумати про розсувний стіл, який не займатиме багато місця і за потреби може стати ширшим.

Форма столу

На те, як розташувати стіл на кухні, впливає не тільки дизайн приміщення, але і форм-фактор. Круглі або овальні столи – найзручніші, вони допоможуть розмістити найбільшу кількість людей. Вони безпечні, особливо якщо в будинку є маленькі діти. На жаль, овальні та круглі столи займають багато місця і можуть бути використані тільки власниками великих кухонь.

Столи прямокутної або квадратної форми більш функціональні. Їх можна легко прикріпити до стіни, щоб заощадити місце.

Міцна стільниця

Крім розміру і форми, практичну цінність має матеріал стола. Його ніжки зазвичай виготовляють з дерева або металу. При створенні стільниць у виробників є більше можливостей. Найчастіше для виготовлення стільниці використовують дерево, скло, кераміку, а також ламінат та камень.

  • Скляний стіл виглядає дуже ефектно. Ідеально підходить для сучасних футуристичних кухонь і простий у догляді. Багато хто може подумати, що його легко розбити, але це не так! Моделі з загартованого скла стійкі до ударів і практично не дряпаються. Однак їх необхідно часто протирати, оскільки бруд і пил швидко скупчуються на поверхні.
  • Практичність і надійність стільниці з дерева. Такі вироби самі довговічні. Вони стійкі до вологи і не схильні до впливу ультрафіолету. Поставте стіл з бука, горіха або дуба на лоджії і насолоджуйтеся вечірнім заходом сонця.

Де ж встановити кухонний столик? Точної відповіді на це питання немає. Оперуйте естетичним смаком, проявіть фантазію, і у вас точно вийде розташувати стіл так, щоб кухня з ним перетворилася на затишне приміщення.