Дерево вбирає вологу, а пластик ні, тому здається, що пластикові дошки кращі з точки зору гігієни.

Але допитливі американські науковці провели експеримент – помістили бактерії, які викликають харчові отруєння, на сім обробних дощок з різного типу деревини та чотири з різного типу пластику. Уже через три (!) хвилини з дерев’яних дощок зникло 99,9% бактерій, а на пластикових дошках вони залишилися. Після доби знаходження дощок при кімнатній температурі ситуація з деревом не змінилася, але на пластикових дошках кількість бактерій навіть зросла.

Німецькі вчені нарізали м’ясо на трьох дошках – дерев’яній, покритій олією, дерев’яній необробленій, та пластиковій. На першій майже не залишилось бактерій, на другій залишилась невелика кількість, на пластиковій – найбільша. Вчені вирішили: дерев’яні дошки є більш гігієнічними та безпечнішими для використання завдяки природним фітонцидам. Пластикова дошка при належному догляді також є безпечною, але до появи на ній порізів. В тих заглибленнях з’являються та розмножуються мікроорганізми, яким натуральне дерево просто не дає життя.

Дошки WOODWERK виготовлені з дубу. У порівнянні з іншими породами деревини це найтвердіший, дуже щільний та вологостійкий матеріал.

Якщо ж ви вибираєте пластикову дошку, звертайте увагу на сам пластик – він повинен бути якісний та сертифікований. Дешеві пластикові дошки – пуста трата грошей та здоров’я.

Ми віримо, що якісне життя людини починається з природного оточення, тому завжди на боці лише натуральних матеріалів.

Детальніше ознайомитися зі звітом експертів (англійською мовою) можна тут.