Про найулюбленішу кімнату вдома. Як не загубитися між плитою, холодильником та мийкою.

обідній стіл

На фото: стіл Нью-Йорк у київській квартирі

Фото: Володимир Шуваєв для The Village

Що таке “кухонний трикутник”?

Поняття “кухонного трикутника” з’явилось ще в 1940-х роках. Це коли мийка, плита та холодильник знаходяться на відстані не більше двох метрів один від одного, на вершинах рівностороннього трикутника.

сучасна кухня

Фото: Apartment Therapy

Передбачалося, що якщо відстань між цими трьома зонами занадто велика – ви будете неефективно використовувати час, бігаючи з одного кутка в інший. Якщо ж відстань занадто мала – буде незручно готувати.

кухонний стіл

На фото: стіл Ассен в кольорі Палісандр

Фото: дизайн-бюро Vill-na design

Але сучасна кухня змінилася. Вона стала чимось на зразок вітальні – обідній стіл деколи робочий, діти роблять уроки, гості розмовляють та допомагають тому, хто готує. Кухні стали більших розмірів, різного планування. З’явилися кухонні острови, мікрохвильові печі, посудомийні машини, духовки та безліч різних гаджетів.

інтер'єр кухні

Фото: Юлія Савицька

На фото: стіл Ассен

Правило кухонного трикутника на сучасній кухні

Щоб адаптувати правило “кухонного трикутника” до таких умов, експерти рекомендують фокусуватися на зонах за призначенням: для обробки продуктів, готування, та зберігання. Там і розмістити необхідні предмети. Наприклад, контейнер для сміття біля зони, де ви чистите овочі, посудомийну машину біля мийки. Залиште мінімум 60 см робочої поверхні між плитою та мийкою.

дизайн кухні

Фото: Apartment Therapy

Не варто повністю забувати про правило трикутника, але все ж використати його по-своєму.