Лак відомий всім. Це традиційне фінішне покриття для меблів. Масло ж, щось нове і маловідоме. Це покриття зазвичай викликає масу питань у споживачів з приводу надійності і довговічності.

Що ж краще підходить для захисту натурального дерева в меблів?

Лак відомий всім. Це традиційне фінішне покриття для меблів. Масло ж, щось нове і маловідоме. Це покриття зазвичай викликає масу питань у споживачів з приводу надійності і довговічності.

Ми розкриємо своє ставлення до цих матеріалів і розповімо, чому ми вважаємо за краще масло.
екологічність

Для фарбування лаками використовуються спеціальні фарбувальні камери з безліччю фільтрів. Лак не є самим екологічним фінішним матеріалом. Лаки діляться на поліуретанові і т.зв. водорозчинні. Перші взагалі заборонені в Європі, ясно чому (тому, до речі, активно продаються у нас), другі також є мало приємного, тому що їх компоненти розкладаються в природному середовищі з часом. Але не думайте, що вони розлучаються водою. Всі ті ж розчинники.

Масло ж виробляється на основі натуральних олій – ріпакового, лляних і інших з додаванням бджолиного воску як скріпляє елемента. Постачальники зізнаються, що без хімії не обходиться, звичайно. Але в цілому процес виготовлення і використання незрівнянно екологічніше. Масла мають слабкий запах рослинного масла, який вивітрюється протягом двох тижнів. Ніяких бензолів та іншої принади.
Принцип роботи

Лак наноситься на поверхню дерева. Якщо точно, спочатку наноситься тон, потім кілька шарів грунту, і лише потім уже лак, як фінішний шар. Все це разом називається – лакове покриття. Воно утворює “корку” на поверхні дерева. Тобто, ви торкаєтеся ні до дереву, а до хімічної речовини, під прозорим шаром якого бачите дерево.

Масло має зовсім інший принцип дії. Перший шар вбирається в структуру дерева. Він “закриває” пори на поверхні дерева, не дозволяючи волозі і барвним речовин потрапляти всередину. Другий шар закріплює перший і утворює на поверхні невеликою т.зв. “Сухий залишок”, який скріплює верхній шар забезпечуючи додатковий захист від механічних пошкоджень. Коли ви торкаєтеся до промасленим дереву, ви явно відчуваєте дотик до самого дерева. І це класне відчуття!

Масло дозволяє дереву “дихати”. Його мікропори пропускають молекули кисню всередину і дозволяють “віддавати” вологу зсередини. Так ваша дерев’яні меблі можуть регулювати свій внутрішній мікроклімат. Адже, дерево – живий матеріал.
практичність

Дивлячись на стіл покритий маслом важко повірити, що на ньому не залишиться плям від кави, вина або жиру. Ми проводили безліч експериментів самі і за участю клієнтів і можемо з упевненістю стверджувати, що на нашому маслі ніяких плям не залишається! Все що потрібно – протерти поверхню вологою ганчіркою. Цього не можна сказати про всіх виробників масел. Є такі, які не справляються із захистом від плям належним чином.

Існує думка, що лак надійніше. Лак дійсно добре захищає від плям. Утворює надійну захисну поверхню від хімічних впливів і жиру.

Але не можна сказати, що лак усточив до механічних пошкоджень: подряпин, ударів. Він лекго сколюється і вже не реставрується локально. Більш чутливий до гарячих предметів. Від гарячих предметів поверхню легко каламутніє, залишаючи пляму назавжди або до повної реставрації.

Масло ж не боїться гарячих предметів, і легко реставрується в домашніх умовах при механічних пошкодженнях.
догляд

Лак не вимагає спеціального догляду, як втім і масло. Витирайте вологою ганчіркою і все. Для масла виробники рекомендують спеціальне просочення. Її можна використовувати раз на пів року, щоб продовжити термін служби покриття.

Через кілька років використання, масляне покриття можна оновити в домашніх умовах, просто протерши стіл фінішним шаром. Лак реставрується або оновлюється тільки в майстерні.

Ніколи! Ніколи не використовуйте аерозолі такі як “Пронто” для догляду за меблями. Не важливо лак або масло. Немає нічого гіршого цього кошти. Воно вкрай агресивно і руйнує структуру покриття!

Характеристика

Лак

Масло

Экологичность

низкая, вредны для экологии

высокая, безвредны для экологии

Наличие запаха

устойчивый, долго выветривается

слабый, натуральный,  быстро выветриваетсчя

Вредные испарения

очень вероятны, зависит от производителя

нет

Принцип работы

корка на поверхности

защищает изнутри

Ощущения при касании

искусственное покрытие

ощущение натурального дерева

Защита от пятен

высокая

высокая

Защита от механических повреждений

средняя

средняя

Защита от горячего

низкая

высокая

Уход

влажная уборка

влажная уборка

Реставрация

сложная в мастрерской

легкая, возможна в домашних условиях

Пронто

Ни в коем случае!

Ни в коем случае!

 
На нашу думку, масло виграє з розгромним рахунком: 10: 3
Тому вся наша меблі покрита маслом!