Як описати відчуття комфорту і затишку? У скандинавських країнах є відмінне слово, яке складно перекласти, але дуже легко відчути – хюгге. Життя в гармонії з собою і природою, баланс внутрішнього стану і зовнішнього оточення.

Життя в стилі хюгге стало затребуваним, багато в чому, завдяки скандинавському стилю. Основа скандинавського інтер’єру – холодний білий колір (як біле полотно у митця), який присутній не тільки на стінах і підлозі, а й в меблях. Це ідеальна основа, що дозволяє грати з аксесуарами яскравих кольорів для гармонізації інтер’єру. Білий колір створює відчуття стабільності, спокою і рівноваги, а сонячне світло, яке потрапляє на білі стіни або меблі, стає набагато яскравіше і світліше. Меблі в скандинавському стилі – ідеальний варіант для кімнат, вікна яких не виходять на сонячну сторону.

Функціональність понад усе

Скандинавський стиль чарує простотою і функціональністю. Для меблів в стилі сканді характерно:

  • поєднання білого кольору зі світлим деревом і аксесуарами з ніжної шкіри, що створює затишний простір;
  • використання натуральних матеріалів;
  • синергія сучасних і ретро акцентів;
  • домінування приглушених відтінків: бежевого, сірого або чорного з білим.

Меблі в стилі сканді – це простота форм, практичність і функціональність. З ними інтер’єр домашніх кімнат і офісу стає тепліше, тому цей стиль так цінується у всьому світі.

Високі дерев’яні ніжки

Це візитна картка меблів скандинавського стилю. Довгі ніжки зустрічаються не тільки у великих шафах, а й в комодах, журнальних столиках або, наприклад, в тумбах під телевізор. Не менш гармонійно така фурнітура виглядає з м’якими меблями, роблячи інтер’єр візуально просторіше. Така конструкція значно спрощує процес підтримання чистоти в приміщенні, дозволяючи роботу-пилососу легко дістатися до важкодоступних куточків і ніш.

Вітальня в скандинавському стилі

Скандинавські дерев’яні меблі для вітальні приємно здивують поціновувачів функціональності і креативних рішень. Вони створюють відчуття закінченості інтер’єру, виглядають дуже акуратно.

Вітальня в стилі сканді – це великий диван, комод і журнальний столик: чим менше меблів, тим краще. Для повного ефекту і відчуття легкості важливо продумати кілька сценаріїв освітлення. Найкраще для цього завдання підійдуть стельові світильники або бра.

Скандинавська спальня

Спальня, оформлена в скандинавському стилі, повинна бути світлою, теплою і затишною. Центральний акцент тут – зручне ліжко в центрі кімнати. У багатьох будинках спальня також виконує функцію гардероба. В такому випадку використовуйте містку шафу з дзеркалом. Завдання останнього – візуально розширити інтер’єр. Крім того, в скандинавської спальні повинні бути функціональні тумбочки біля ліжка, куди перед сном можна прибрати все необхідне, або поставити будильник з лампою.

Скандинавський дизайн меблів – це дизайн, що відрізняється легкістю і універсальністю, він не домінує, а доповнює інтер’єр. Форма предметів заснована на принципах геометрії і ергономіки, і якщо вона виходить за рамки цієї схеми, то тільки для позначення форм, натхнених природою.