Гарнітури з цільної деревини завжди високо цінувалися.  Але, щоб придбати гарні вироби, потрібно знати, як вибрати меблі з масиву.  Крім загальноприйнятих стандартів оцінки, кожна людина має індивідуальні вимоги до якості меблів.  Естетичні особливості важливі, але вони не можуть бути єдиним критерієм.  Експлуатаційні показники набагато важливіше — від них залежить міцність і довговічність гарнітура.

Як вибрати меблі з масиву в залежності від сфери застосування?

Тип гарнітура підбирається, виходячи з його дизайну і призначення.  Наприклад, для кухонних меблів актуальні м’які породи дерева: сосна, тополя, липа.  Для обстановки кабінетів і спалень використовують тверді масиви: дуб, граб, ясен.

На що звернути увагу?

Перед тим як купувати гарнітур з цільного дерева, дізнайтеся у виробника або продавця, які типи обробки застосовувалися при його виготовленні.  Певні методи обробки впливають на якість деревини, захищають її від впливу несприятливих факторів.  Непрофесіонал ж може візуально оцінити якість виробу за базовими критеріями.

Матеріал

Міцна і довговічна меблі виготовляються з масиву ясеня або дуба – це деревина міцних порід.  Візуально визначити тип матеріалу складно.  Ясень і дуб мають схожі характеристики:

  • жовтувато-бурий колір зрізу;
  • відсутність яскраво вираженого запаху;
  • добре помітні річні кільця.

Покриття

Найпопулярнішим засобом для зовнішньої обробки виробів з масиву залишається лак в силу своєї дешевизни.  Таке покриття недовговічне і з часом може пожовтіти або розстріскатися.

Найбільш вдала альтернатива лаку — масло-віск, можливості покриття вражають:

  1. Створення захисної плівки.
  2. Додання поверхні водовідштовхувальних властивостей.
  3. Згладжування нерівностей.

Масив, оброблений цим засобом, зберігає природну деревну текстуру.

З’єднання

Якісні меблеві стики виконуються за допомогою дюбелів і шурупів.  Можливо закріплення шва клеєм, але слідів від нього на поверхні масиву бути не повинно.

При зовнішньому огляді особлива увага приділяється кутовим блокам, які забезпечують стійкість вироби.  У таких видах меблів, як шафи або комоди, елементи кріпляться зсередини.

Навіть знаючи, як вибрати меблі з масиву, ви, швидше за все, зупиніться на тому, що припаде до смаку.  Тому не варто картати себе, якщо якийсь з критеріїв не буде дотримана.  Головне, щоб меблі з цільного дерева вдало вписувалася в домашню обстановку і довго служила.