Рослини – така ж важлива частина інтер’єру, як меблі та декор, і навіть у них є мода. Якщо ви колись вирішили, що рослини в домі – це не ваше, раді повідомити, що в тренді якраз ті, яким потрібен мінімальний догляд. Ця підбірка для всіх зайнятих людей та тих, які роблять все, щоб нічого не робити.

  

З легкої руки флористів та дизайнерів інтер’єру тропічні рослини залишаються в моді вже декілька років. Тому що саме вони невимогливі до освітлення та легко справляються з нечастим поливом. Єдине, що потрібно придбати, – пульверизатор, тому що тропіки і волога поняття нероздільні.

Ваш інтер’єр тільки виграє від присутності великого зеленого листя, і не потрібно заморочуватися з підтримкою якихось особливих умов для цих рослин.

Ми розділили їх на три групи (ні в якому разі не претендуємо на науковість):

1. Це ж просто космос!

Зрозуміло, що всі рослини збагачують простір киснем. Але ці – мегакорисні, тому що очищують повітря від бензолу, формальдегіду, трихлоретилену, та інших елементів з лякаючими назвами. Саме тому вчені NASA рекомендують їх для використання на космічних станціях. А ми рекомендуємо їх для вашого дому.

Сансевієрія (тещин язик)
Просто уявіть, поливати її можна всього раз в місяць (!). Гострі листки як антени приймають на себе весь негатив. Ну так кажуть.

Спатифілум
Дівчата, для вас! Рослину називають жіночим щастям, та вірять, що самотня дівчина з такою квіткою приречена на любов і обожнювання. Просто зараз перевіряємо інформацію на команді.

Нефролепіс (папороть)
Не цвіте та не плодоносить. Так що легенда про квітку папороті – всього-навсього легенда. Нефролепіс в інтер’єрі – ботанічний спалах: яскравий та великий.

2. Тропіки

В цю групу ми віднесли рослини з найбільш екзотичними формами. Не дивлячись на страшнуваті імена, вони не втрачають популярності ще з 2016 року. Ростуть в умовах низького освітлення. Поливати потрібно помірно.

Монстера
“Чудова” і “неповторна” з латині. Чистота ліній та насичений зелений колір дозволили монстері стати фавориткою сучасних інтер’єрів. А ще листок можна зрізати та ставити в вазу як декор, він не зів’яне ще довгий час.

Заміокулькас
Майстри фен-шуй обіцяють багатство власникам цієї “доларової” рослини. Так що із заміокулькасом у кімнаті будете модним та багатим. Розповідають, що краще всього мати рослину, яка подарована хорошою людиною. Якщо ви хороша людина – вибирайте його як подарунок.

Хамедорея
Ця модна рослина родом із Мексики. В Україні себе почуває як вдома, тому сміливо використовуйте її в декорі квартири. Росте дуже повільно, але при цьому найшвидше за всі пальми.

3. Алое

Західні блогери говорять, що сукуленти та кактуси в 2017 це вже не круто, а алое – те, що потрібно. Гарні, невибагливі, корисні рослини. Якщо заглибитися в історію, можна дізнатися, що алое лікує все 🙂

4. Фікуси

Правду кажучи, ці рослини потребують трохи більше догляду, ніж попередні. Але це того варте, тому що  фікус допомагає створювати сприятливу атмосферу.

Каучуковий фікус
Зовсім недавно цей фікус вирощували для отримання каучуку. Мабуть, він “найрозбалуваніший” в нашій підбірці: любить багато світла, а його соковиті м’ясисті листки рекомендують протирати безалкогольним пивом.

Фикус Бенджамина
Також трохи вибагливий, але поступливий. Про нестачу вологи або світла повідомить скиданням листя. Але варто задовольнити його запит і нові листочки відразу з’являться. Непогано.

Мати гарні та модні рослини вдома, особливо не напружуючись, – легко!
Фото WOODWERK та наших партнерів KVITNYK