Блискучий дощик, кульки з глітером, різнокольорові конфеті та вогники — так ми звикли прикрашати житло до Нового року. Ми знаємо, що ялинка має виблискувати і переливатися, а гірлянди краще вішати вище, якщо є домашні тварини. Ось такий фон для олів’є і телевізора. А якщо це набридло?

На щастя, завжди є альтернативи. Наприклад, стриманий, лаконічний, але від цього не менш святковий скандинавський стиль. Хто-хто, а сусіди Санта Клауса знають користь і в снігових розвагах, і в святковому декорі.

Скандинавський стиль — це натуральні матеріали, велика кількість білого кольору і зображення оленів. Це спокійна впевненість в тому, що святковий настрій можливий без гламуру, і нагадування, що Новий рік — це сімейне свято в затишному інтер’єрі. А ще практичні жителі півночі використовують для декору будь-які зимові речі на зразок ковзанів, санок і рукавиць. Ми розібралися, як швидко змінити інтер’єр, щоб відсвяткувати Новий рік в дусі мінімалізму.

Білий колір.

прикраси у скандинавському стилі

Щоб додати білого в інтер’єр, можна обійтися без перефарбовування стін, просто використовуючи текстиль: покривала, подушки, тканини для драпіровки. Білий відмінно поєднується з червоним, так скандинави найчастіше і роблять. Светр із зимовим орнаментом на спинці стільця, ковзани або санки на стіні замість картини — не бійтеся прикрашати будинок нестандартно.

Натуральні матеріали.

білий декор

Використовуйте дерев’яні ялинкові прикраси, зрізи пеньків, гілки та поліна для каміна. Додайте вінки з омели, зимові ягоди і шишки — можливості композицій з цих матеріалів безмежні.

Оленячі мотиви.

нестандартний декор

Головний звір скандинавів з’являється під Новий рік всюди — від подушок до серветок. Його фігурки прикрашають стіл і красуються на ялинці. У доповненні до північних оленів використовуйте мотиви пташок-синичок.

Шкарпетки для подарунків.

новорічні прикраси

Їх можна купити або зробити самостійно i розвісити по всьому будинку. Не забудьте покласти в них, наприклад, цукерки.

Живий вогонь.

декор у скандинавському стилі

Без свічок, зазвичай товстих і білих, не обходиться жоден західноєвропейський будинок. Поставте їх у підсвічники, прикрашені хвойними гілочками.

Вінки з омели і ялинові гілки.

новорічний декор

Зберіть гіллячка в лісі і зробіть вінки для декору стін і дверей самі або розставте по будинку гілки в скляних банках.

Гірлянди.

новорічні прикраси

Скандинавський стиль — це необов’язково повна відсутність блиску. Кілька мерехтливих елементів відмінно доповнять спокійний інтер’єр. Використовуйте світлодіодні вогники будь-якого кольору.