У дизайні меблів, як і у всіх творчих сферах, мода постійно змінюється. Час від часу з’являються нові тенденції, які надовго залишаються в серцях покупців. Проте, можна помітити, що популярність деяких речей є незмінною, і в кращому випадку, лише трохи змінюється їх концепт. Які сучасні стилі меблів є затребуваними сьогодні серед українців? Давайте розбиратися.

Дизайн сканді

Незмінно популярний в Україні вже багато років. Меблі категорії відрізняються яскравими кольорами, часто з використанням білого і різних відтінків сірого, а також простотою форм і вкрай економним використанням орнаментів. У виробництві скандинавських меблів часто використовується дерево і натуральні тканини, а самі вироби мають просту геометричну форму. Сьогодні це одне з кращих поєднань – спокійна елегантність і комфорт. Особливе значення дизайнери надають функціональності меблів, тому, зазвичай вона дуже практична.

Сільський стиль

Відсилає до природи і підкреслює прихильність сільським традиціям. В цьому напрямку дуже популярні натуральні матеріали: дерево, скло, метал. Характерною рисою меблів «village style» є відсилання до традиційних форм і квіткових мотивів.

Модерн

Один з найпопулярніших стилів сучасних меблів. Відрізняється елегантністю і практичністю. Концепт передбачає поєднання натурального дерева зі склом або металом. Дивани, крісла, стільці в стилі модерн обшиваються шкірою. Дубова лава зі скляною стільницею справляє враження легкості, не втрачаючи при цьому своєї функціональності. Прості форми і природний колір виробів інтер’єру – вдалий варіант для оформлення домашніх і корпоративних приміщень.

Колоніальний стиль

Безумовно, один з найцікавіших меблевих дизайнів. Поєднує класичні елементи британської елегантності з традиційними орнаментами народів Африки і Азії. Для колоніального стилю характерні:

  • екзотична обробка;
  • застосування дорогих тканин;
  • темна палітра кольорів;
  • тваринні мотиви.

Сучасний стиль меблів може сильно виділятися в інтер’єрі, тому зловживати ним не варто. Наприклад, якщо на підлозі вже лежить килим з тигровими плямами.

Еклектика

Нотки ретроспективи в сучасному інтер’єрі! В першу чергу стиль стосується шаф, столів і стільців. Для меблів характерна велика кількість прикрас і якісна обробка. Стиль еклектики найбільш поширений в Центральній Європі, а особливий розвиток отримав в Німеччині. Оригінальні предмети інтер’єру виконані з дерева, найчастіше бука або дуба зі всілякими орнаментами, рельєфами і мотивами, в тому числі тваринами.

Романтичний стиль

Теплий і затишний варіант інтер’єру. Легкість, тонкість романтичного стилю досягається за рахунок яскравих меблів з квітковими мотивами і стильною фурнітурою. У ньому переважають пастельні тони: слонова кістка, світло-рожевий, блакитний, колір морської хвилі, що неодмінно створює відчуття легкості. Меблі в романтичному стилі світлі і яскраві, але не обов’язково білі. Для обтягування диванів і соф використовуються тканини з ніжним, тонким малюнком. Як бачите, варіантів меблів в сучасному стилі досить багато. Щоб вибрати той, який буде гармоніювати з дизайном приміщення, доведеться докласти зусиль. Все ж краще довірити цю справу професіоналам. Дизайнери інтер’єру запропонують кращі варіанти, виходячи з вашого бюджету.