Якщо ваша кухня має маленьку квадратуру, спочатку варто відмовитися від традиційних варіантів планування. Навіть якщо у вас вийде гармонійно вписати звичайний стіл для обідів, простору для зручного пересування зовсім не залишиться, і таку кухню навряд чи назвеш комфортною. Але це не привід для паніки! Чим менше площа кімнати, тим більш креативні шляхи її облаштування слід шукати.

Який стіл вибрати для маленької кухні

Варіанти столів для маленької кухні на українському ринку меблів найрізноманітніші. З самого початку потрібно визначитися, який стіл підійде саме вам, при цьому зважайте на:

 • площу кухні;
 • кількість людей, що проживає і обідає одночасно;
 • те, як часто до вас приходять гості.

Форма столу

Ідеї кухонного столу для маленької кухні заохочують розміщення стільниць різної форми: 

 • прямокутна;
 • кругла;
 • квадратна;
 • напівкругла;
 • кутова.

Класичним варіантом є прямокутний стіл, який незмінно користується популярністю. Його вибирають власники кухонь від 10 кв.м. і більше. Прямокутні столи дуже практичні, адже за ними може розміститися 4-5 осіб, а якщо вибрати стіл-трансформер, то і до 10 чоловік. Найчастіше прямокутні столи розміщують в кутку кімнати або біля стіни.

Круглий стіл виглядає більш сучасно, особливо, якщо вибирати моделі світлих кольорів. Він не такий місткий, як прямокутний, і максимальна кількість осіб, яку можна за ним розмістити, не більше 4-х. Однак, круглий стіл відмінно підходить для невеликих кухонь. Розмістити його можна, як в кутку, так і по центру кімнати.

З квадратним столом ситуація аналогічна. Напівкруглі меблі також можна розмістити в кутку або біля стіни, а кутовий стіл – оптимальне рішення в найбільш тісних приміщеннях.

Колір

Темні столи виглядають дорого і ґрунтовно, але громіздко. Як ідея столів для маленької кухні краще вибирати пастельні тони і світлі відтінки. У концепті маленької кухні відмінно виглядають вироби зі світлого дерева з білою стільницею, які розширюють простір.

Конструкція 

Конструкція столу на маленьку кухню може бути найрізноманітнішою:

 • стандарт – меблі з прямокутною стільницею і 4-ма ніжками;
 • настінні – без ніжок, кріпляться до стіни;
 • відкидний стіл – також фіксується на стіні, може складатися;
 • трансформер – змінює розміри;
 • барна стійка – неширокий стіл для монтажу вздовж стіни.

Великі конструкції в компактних кухнях ні до чого – краще замовити візуально легкий елегантний столик зі стільницею в кілька сантиметрів товщини і фігурними ніжками. При цьому подбайте, щоб він гармоніював з інтер’єром.

Скляний стіл

Вибираючи, який стіл краще для маленької кухні, в першу чергу, розгляньте цей варіант. Він прозорий, візуально не перевантажує простір, навпаки, розширює його і додає більше місця. Вважаєте, що скляні меблі ненадійні? Це міф. Якісні вироби добре витримують великі навантаження і стійкі до подряпин.

Не бажаєте, щоб стільниця була прозорою? Купіть стіл з кольорового або матового скла, зробіть принт або замовте 3D наклейки для меблів. 

Стіл-трансформер

Складається з декількох частин. При необхідності розкладається в сторони, а по центру монтується допоміжна панель. В результаті стол квадратної форми стає овальним або прямокутним. Для невеликої кухні – те, що потрібно.

Складаний столик

Одна або обидві сторони вироба піднімаються в вертикальне положення. Або з-під основи висуваються боковини. Стіл в зібраному вигляді підходить для двох чоловік, піднявши половину столу, швидко можна збільшити кількість посадочних місць.

Відкидний стіл

Як поставити стіл на маленькій кухні? Хороший варіант – поруч зі стіною. У такій ситуації відкидний стіл – ідеальне рішення. Стільниці таких меблів роблять напівкруглими або прямокутними. Поки столом не користуються, його можна прибрати, а для обіду опустити стільницю і підперти ніжкою.

Пересувний столик

Легко пересувається по кухні, для чого нерідко використовуються коліщатка. За потреби, стіл легко можна прибрати в кут або під стіну, а також поставити посеред кухні, і за нього сяде кілька людей. До кухонної шафи такі меблі прикріплюється спеціальною направляючої.

Барна стійка 

На невеликих кухнях розташовується уздовж стіни. За нею може сісти до 6-ти осіб, в залежності від довжини стільниці. Тим самим, створюється окрема затишна зона для обіду. 

Сподіваємося, тепер у вас не виникне проблем з тим, який стіл поставити в маленьку кухню. Продумайте всі моменти – розміри, конструкцію, забарвлення, стиль і тоді хоч і маленьке, проте комфортне обіднє місце вам забезпечено.