Щоб вибір обіднього столу не став проблемою, давайте дізнаємось, на що варто звернути увагу. Вам потрібно врахувати головні фактори: кількість людей, які будуть сидіти за столом, та приміщення, в якому цей стіл буде стояти. Про це докладніше:

Розмір

Базова ширина обіднього столу давно порахована спеціалістами та перевірена на практиці – 90 см. На одну людину повинно бути як мінімум 60 см периметра та 40 см глибини. Довжина столу розраховується уже в залежності від кількості людей.

На інфографіці можна побачити, скільки людей комфортно розміститься за прямокутними та круглими столами різних розмірів.

Стіл-трансформер – ще одне виграшне рішення для невеликих кімнат. А якщо все ж простір невеликий, а друзів багато – замість стільців використовуйте лаву.

Простір

Щоб переміщуватися було зручно, відстань між столом та стіною чи іншими меблями повинна бути 75-100 см.

Фото: Vill-na дизайн-бюро

Варіантів розміщення не так багато, тому тут нічого складного.

Якщо у вас велика кухня, стіл можна розмістити і в центрі кімнати. Для маленьких просторів це не підходить.

Стіл біля стіни – класне рішення, зекономить простір. Можна розмістити і торцевою, і довшою частиною до стіни, в залежності від кімнати і кількості людей.

Фото: The Village

Обідати біля вікна дуже приємно, тому цей варіант теж крутий і зручний.

Висота

Стандартна висота обіднього столу 74-80 см з розрахунком на середній зріст чоловіка (78 см) та жінки (166 см). Також пам’ятайте про правильну висоту стільців.

Фото: WOODWERK

Для письмового столу, наприклад, є проста формула розрахунку висоти. Припустимо, що ваш зріст 190 см. Помножуємо його на стандартну висоту столу в 75 см та ділимо на 178 (середній зріст людини, на яку розрахований стандартний стіл). Отримуємо 80 см – саме таким повинен бути ваш письмовий стіл.

Обідній стіл же розрахований на велику кількість людей, його висоту як правило беруть 76 см.

Якщо у вас ще залишилися питання – пишіть.