Як зробити робочий день продуктивним та веселим, розбавити щоденну рутину, точно знають у Швеції, де найважливіша частина дня це фіка (швед. Fika) – перерва.

Поки всі вивчають скандинавські хюґґе та лагом, знайомимося з фікою: нестандартним підходом до обідньої перерви.

Класична фіка – це кава та солодощі в компанії друзів та колег. Звичайно, якщо ви не п’єте каву, можете замінити чаєм. Найголовніше всеодно спілкування. Для шведів це ціла релігія, обов’язкова частина дня, яка на роботі тільки заохочується.

Фото: ol_step

Фіка – не наша звичайна перерва на каву. Це момент, коли потрібно зупинитися, передихнути та насправді забути на цей час про робочі питання. Добре подумати про свої плани, справи та досягнення.

У Швеції така перерва по-різному включена в щоденне життя. У офісах вона обов’язкова зранку та в обід. Також це причина зустрітися з друзями у найближчому кафе та провести час разом. Якщо ви кудись їдете – з собою обов’язково берете солодощі та термос із кавою.

Аналіз продуктивності офісних працівників у 2014 році показав, що Швеція на 11 місці. Певні, фіка у цьому грає не останню роль. Вона допомагає переключатися із зосередженого стану в розслаблений та навпаки, робить людей ефективнішими та продуктивнішими. Також ламає бар’єри у спілкуванні: тут немає начальників та підлеглих, усі на одному рівні.

Фото: mari_2lei

Ми теж стараємося “позичати” гарні іноземні традиції для офісу та магазину WOODWERK та створювати свої, нові.

Окрім фіки, існує ритуал AW – after work – зустрічей після роботи, коли ви з колегами на декілька годин затримуєтесь у найближчому барі та спілкуєтеся.

У таких маленьких традиціях, як нам здається, криється секрет спокою, незворушності та успіху шведів.

Фото: ol_step

Тому в нашому домі на Діловій, 11, ви завжди можете випити кави або чаю з печивом, поспілкуватися, та й просто посидіти у зручній обстановці WOODWERK.