У кухонному приміщенні не уникнути бруду і жиру на меблях.  До подачі на стіл красивого і апетитного страви господиня повинна почистити, переробити напівфабрикати і приготувати їжу.  А все це залишає свій слід на кухонному гарнітурі.  Переймаючись питанням, як очистити фасад дерев’яною кухні, потрібно враховувати також боротьбу з вогкістю і рідинами, особливості видалення жирових плям.

Чистка за допомогою мильного розчину

Цікавлячись, як очистити кухню з дерева, варто придивитися до такого простого засобу, як мильний розчин.  Готується він дуже просто:

  • потрібно натерти господарське мило на тертці або нарізати;
  • викласти в ємність і залити водою;
  • дати розчинитися і ретельно розмішати.

Тепер можна приступати до боротьби з забрудненнями.  Потрібно вимити розчином всі фасади, а залишки мила прибрати вологою ганчіркою.  Останній етап – протерти меблі сухою тканиною.  Додатково можна обробити поверхні за допомогою спеціального засобу з воском.

Миття дерев’яних фасадів народними засобами

Плануючи з’ясувати, чим мити дерев’яні фасади кухні, щоб не завдати шкоди їхньому здоров’ю, вибирайте народні засоби.  Вони перевірені часом, гарантують хороший догляд за збереження первинних характеристик матеріалу:

  1. Змішайте рослинну олію з кухонними содою в пропорції 1: 2.  Повинна вийти суміш, схожа на сметану.  Її наносять на поверхню з забрудненнями щіткою, акуратно видаляючи жир.
  2. Розведіть розпушувач для тіста і воду до стану сметани.  Нанесіть на забруднені місця.  Через 30 хвилин змийте водою і витріть насухо.
  3. Використовуйте нашатирний спирт для боротьби з будь-якими забрудненнями.  Нанесіть рідина на тканину і протирайте нею жир до повного видалення.
  4. Влийте в 1 л води трохи засобу для миття посуду і всипте 15 г лимонної кислоти.  Розмішайте розчин, змочіть в ньому тканину і нанесіть на 30 хвилин на скупчення жиру.  Видаліть залишки миючого засобу, а потім протріть поверхню сухою тканиною.

Інші методи догляду за кухнею з дерева

А також відповіддю на питання про те, чим мити дерев’яну кухню, стане пароочисник.  Це один з найбільш ефективних інструментів, який швидко видаляє бруд і жир, але при цьому не шкодить дерев’яної поверхні.  Важливий момент — поверхня додатково дезінфікується перегрітою парою.

Догляд за дерев’яними кухонними фасадами повинен бути своєчасним, тоді меблі надовго залишиться красивою.