В даний час дерев’яні меблі вважається елітними.  Вона приємно дивує безпекою, красою, довговічністю, а також не вимагає особливого догляду.  Але все ж потрібно знати, як почистити дерев’яні меблі, щоб зберегти її презентабельний зовнішній вигляд і початкові характеристики протягом тривалого часу.

Оптимальні умови для меблів з дерева

Одна з важливих відповідей на питання про те, як правильно доглядати за дерев’яними меблями, полягає в створенні оптимальних умов.  Матеріал дуже чутливий до впливу навколишнього середовища.  Наступні фактори можуть сприяти довговічності служби або скоротити тривалість експлуатації:

  • вологість повітря – повинна бути в межах 45-70% (більш висока призводить до розбухання предметів, а низька – до розсихання);
  • температура повітря – в діапазоні 10-25 градусів вище нуля.

Припустиме відхилення від зазначених параметрів на 5-7% і не більше.  Якщо опустити ці рекомендації, знадобиться проводити порятунок предметів меблів, щоб уникнути їх деформації і інших пошкоджень.

Щоденний догляд за дерев’яними виробами

Як доглядати за меблями з натурального дерева кожен день?  Основа – своєчасне видалення пилу.  Потрібно проводити прибирання не рідше 1 разу на 3-5 днів.  Екстрене очищення необхідно здійснювати в найкоротші терміни.  Дерево є пористим матеріалом, тому в нього в’їдаються забруднення і видалити їх згодом буде на порядок складніше.

Цікавлячись, ніж почистити меблі з дерева, можна звернути увагу на наступні поради:

  1. Неполіроване вироби.  Використовуйте звичайну серветку, яку попередньо змочили в воді і ретельно віджали.  При наявності слідів бруду слід приготувати мильний розчин (з господарського мила і води).  Їм обробляють потрібні поверхні, а потім насухо витирають тканиною.
  2. Поліровані предмети.  Догляд за меблями з масиву дерева повинен виконуватися виключно сухою серветкою (наприклад, з мікрофібри), так як матеріал не терпить вологи.  У виняткових випадках можна використовувати оцет з водою, розведений в пропорції 1: 6.

Спеціалізовані засоби для догляду

Чим мити дерев’яні меблі зі спеціалізованих засобів?  Вибір величезний.  Для предметів з натуральної деревини не підходять склади, які містять розчинники, аміак, абразиви.

З’ясовуючи, ніж протирати меблі з дерева, можна зупинити свій вибір на поліролях.  Це великі гроші, які мають такі властивості: