Коли-небудь думали про те, що відрізняє власне житло від орендного? Не дизайн, не декор, і навіть не аромат будинку. Головна відмінність – ліжко! Зручне, з ідеально підібраним матрацом, з якої у вас не звисають п’яти, а при повороті на спину від його скрипу не прокидається пів під’їзду. Такий простий і базовий елемент меблів став для багатьох розкішшю в наш час, але ж від якості сну безпосередньо залежить наше самопочуття, настрій і здоров’я. У цій статті ми хочемо розповісти, з якого матеріалу вибрати ліжко, і як це краще зробити?

Матеріал має значення?

Величезне! Звичайно, ситуації і бюджет бувають різні. Але, якщо стоїть вибір між дерев’яним ліжком і бюджетним аналогом з ДСП, то краще трохи підкопити, але вибрати перший варіант. Натуральне дерево має масу переваг:
● з нього виходять, дійсно, надійні і міцні конструкції;
● ліжка з масиву служать власникам століття.
● це екологічно чистий і безпечний матеріал, який підійде і дітям, і людям, що страждають на алергію.

Як визначитися з розміром ліжка?

Існує проста формула вибору довжини ліжка: до свого росту додайте 15-20 см – це і буде ідеальна довжина. Якщо вибираєте двоспальне ліжко, то 15-20 см потрібно додавати до зросту найвищого партнера – проста істина, про яку ми просто хотіли нагадати.

Але, найголовніше, це ваші емоції і почуття. Навіть, якщо ваш зріст не перевищує 160 см, але вам подобаються ліжка «king size» – сміливо купуйте і замовляйте моделі довжиною 200 см. У цьому питанні на першому місці стоїть ваш комфорт, а не слідування загальноприйнятим нормам.

Ніжки або подіум?

Відразу позначимо переваги ліжок з ніжками і подіумом.

З ніжками:
● візуально виглядають менше і легше;
● легко робити прибирання під ліжком, як за допомогою швабри, так і робота-пилососа.

З подіумом:
● перешкоджає накопиченню пилу під ліжком, не потрібно часто прибирати;
● великий внутрішній простір, куди помістяться і лижі, і сноуборд, і вакуумовані пакети з одягом і теплими ковдрами;
● якщо це дитячі меблі, дитина не буде боятися, що під ліжком «хтось ховається».

Якщо у вас невелика спальня (до 10 м2) і ви не хочете занадто захаращувати простір – варто розглянути модель ліжка на ніжках.

Узголів’я – що вибрати?

Як правило, виробники пропонують клієнтам моделі дерев’яних ліжок з прямим і вигнутим узголів’ям. Звичайно, моделі з вигнутим узголів’ям більш комфортні для перегляду ТБ перед сном, відпочинку і читання книг. Але, такі ліжка вимагають більше вільного простору і площі кімнати. Навіть, якщо у вас невелика спальня, і ви вибрали ліжко з рівним узголів’ям – існує маса способів облаштувати комфортне місце для відпочинку. Наприклад, накидайте 6-8 подушок, прикріпіть нічники або повісьте гірлянду, використовуйте текстиль – варіанти для натхнення і творчості шукайте у нас в Блозі.

Сподіваємося, що ми відповіли на ваше запитання, як вибрати дерев’яне ліжко, і тепер у вас є точне уявлення, чого ви хочете. Ще більше корисної інформації про дерев’яних меблів, поради щодо вибору та догляду ви знайдете на сторінках нашого блогу.