Стіл – місце зустрічі всієї родини. Збираючись за святковою вечерею, ми обговорюємо успіхи, ділимося планами на майбутнє, а спілкування проходить у затишній, невимушеній обстановці. Як вибрати стіл і стільці на кухню? Де найкраще купити меблі? А може, краще зробити їх під замовлення? Ці та багато інших питань приходять на думку, коли замислюєшся, який кухонний стіл вибрати. Як виявилося, це зовсім непросто. Сьогодні ми дамо вам кілька порад, на що звертати увагу при покупці цього предмету меблів!

Як правильно вибрати кухонний стіл

Вибір столу на кухню залежить від декількох факторів: розмір самої кухні, а також типу меблів, щоб правильно вибрати кухонний стіл, який підходить під інтер’єр. Ще дві умови – особисті переваги покупця і кількість домочадців.

Міркуючи, який стіл вибрати для кухні, також слід подумати:

  • Наскільки міцними будуть меблі. Добре, якщо у стола є рама, яка під стільницею з’єднана з ніжками. Ідеально, щоб рама була прикрученою. В іншому випадку, конструкція зламається швидше. Якщо ж це розкладна модель, потрібно перевірити, щоб петлі працювали без опори, а сама опора була стійкою, щоб стільниця НЕ розхитувалася.
  • Висота столу для кухні. Стандартні варіанти мають висоту 70-75 см, більш високі – 110-120 см. Купуючи меблі, перевірте, чи зручно вам спиратися ліктями, сидячи поруч.
  • На кухні важливі практичність і свобода пересування. Розмірковуючи, як правильно вибрати стіл на кухню, переконайтеся, щоб він не заважав вільному руху і не контрастував з меблями.

Зазвичай столи ділять за формою, розміром і матеріалом.

Як підібрати стіл на кухню за формою

Можна вибрати стіл на кухню прямокутної, квадратної або овальної форми. У минулому також дуже модними були моделі з ящиками, захованими під стільницею.

За круглим столом може поміститися більше людей, у нього немає гострих кутів, що робить меблі безпечніше, якщо в будинку є маленькі діти. При цьому вона займає більше місця.

Прямокутні або квадратні рішення дуже функціональні, вони підходять для обмеженого простору, так як їх можна поставити біля стіни.

Варіант з розсувною стільницею ідеальний для маленької кухні. Не займає багато місця, а при розширенні може вмістити всіх гостей.

Як вибрати розмір столу на кухню

Тільки тоді стіл вважається зручним, коли за ним комфортно вмістилися всі члени сім’ї. Доведено, що на одну людину необхідно 60 на 40 см корисної площі. Помноживши показник на кількість домочадців, можна отримати приблизні параметри столу, який підійде для вашої родини.

З якого матеріалу вибрати кухонний стіл

Матеріал, з якого він виготовлений, має величезний вплив не тільки на його зовнішній вигляд, а й на функціональність. Тому перед тим, як вибрати стіл і стільці для кухні, варто врахувати, для чого саме вони будуть використовуватися. Чи будете ви за ними тільки їсти, або ще й готувати? А може, крім виконання основної функції, це буде ще і робоче місце? Відповіді на ці прості запитання допоможуть вам вирішити, яка конструкція буде для вас краще. Серед іншого ви можете вибрати:

  1. Дерев’яні столи – виготовляються з темного або світлого дерева. Вони добре виглядають і дуже стійкі. Але якщо на поверхні з’являються подряпини і плями, видалити їх може бути складно.
  2. Металеві – зазвичай нижче дерев’яних, таким чином, дизайн стає більш строгим.
  3. Скляні – зручно і елегантно. Загартоване скло, яке використовується для їх виготовлення, запобігає появі подряпин. А розводи або відбитки пальців легко змиваються. Як вибрати кухонний стіл зі скла? Можна замовити модель з матового, кольорового або текстурного скла.
  4. Пластикові – їх колір легко поєднується з навколишнім оздобленням, вони практичні і легко чистяться. Доступні в багатьох формах, мобільні, привносять в інтер’єр оригінальність. Як підібрати кухонний стіл, щоб він не зламався? Якщо пластик якісний, він легко витримає навіть вагу людини. Але, ось про якісь дизайнерських рішеннях або елегантності не може бути й мови.
  5. З керамічної плитки – міцні, дуже тверді і стійкі до високої температури.
  6. Меблі з каменю – практично не піддаються зовнішнім впливам, але важкі і досить дорогі за ціною.

Кухонний стіл – один з найважливіших предметів меблів. Він може стояти окремо, бути частиною кухонної стінки або ж її продовженням. Сучасний асортимент надає багато можливостей. Який стіл вибрати на кухню?

Вибирайте модель в залежності від розміру вашої кухні і стилю, який вам підходить. Прослідкуйте, щоб вона не вибивалася із загального концепту, була функціональною, виглядала красиво і ненав’язливо.