Життя сучасної урбанізованої людини наповнене стресами та психологічним напруженням. Ми женемось за кар’єрою, самореалізацією, грошима. Середовище, в якому ми живемо, мінливе та агресивне. Додатковий стрес накладає відчуття нестабільності та невпевненості в майбутньому, в більшій чи меншій мірі притаманне всім жителям України.

В наше життя бурхливим потоком вливаються сучасні технології, та ще більше затягують в метушню. В таких умовах дуже важко знайти місце для психологічної розрядки.

Жителям мегаполісів залишається небагато варіантів: частіше бувати на природі, подорожувати, мати хобі. Але є ще один варіант, доступний практично всім: звільнити свій дім від зовнішнього шуму та зробити місцем відпочинку.

На фото: стіл Ассен

Дуже добре філософією організації домашнього затишку заволоділи данці та голландці. Для цього треба не так вже й багато: простіші кольори, побільше зелені, поменше непотребу та прості натуральні меблі.

На фото: стіл Ассен

Я бачив дуже багато “сучасної української архітектури”. Це жесть.

З “пшонкою” все зрозуміло. Більшості ясно, що жити в такому неможливо. Це камера тортур для очей та мозку. Не дивно, що люди можуть доходити до маразму, оточуючи себе таким “багатством”.

Але і більш сучасна архітектура часто наповнена безліччю кричущих форм, кольорів, фактур. Ми самі оточуємо себе такими картинками. Думаю, це своєрідна форма неосвіченості. Циганщина.

Чим більше у вас вдома лишнього декору, тим більше втомлюються ваші очі. Ви можете не помічати цього. Все відбувається на рівні підсвідомості.

Розвинуті європейці вже пережили ці етапи своєї історії та прийшли до розуміння, що дім повинен бути простим, зрозумілим та ергономічним.

На фото: журнальний стіл Ассен

Зелень

Наскільки б не розвивався прогрес та технології, ми залишаємося дітьми природи. Відповідно відпочиваємо та заряджаємося тільки від природи. Тому чим більше навкруги нас зелені, тим комфортніше та спокійніше.

Непотріб

Ось з чим дійсно під силу боротися кожному, це мотлох. Якщо наш дім перевантажений речами, в ньому неможливо комфортно жити.

Непотріб не просто вкривається пилюкою та займає місце. Він також займає місце у нашій свідомості.

Немає нічого простішого, ніж позбутися мотлоху, залишивши лише справді дорогі вам речі.

На фото: табурет Рустик

Прості натуральні меблі

Дерево – перший матеріал, який опанувала людина та підкорила своїм потребам. Воно вірно служить нам з давніх часів. Тому теплота та спокій, які привносить дерево, йдуть з самих глибин генетичного коду.

Дерево створює в домі відчуття теплоти та комфорту. Навіть сухе столітнє дерево залишається живим матеріалом. Воно дихає, поглинаючи та віддаючи вологу.

Дерево гарне своєю природною фактурою, може мати сучки та навіть тріщини. Воно приємне тактильно та візуально, повне природної енергії.

Важливо також, чим дерево покрите. Краще якщо це буде олія, а не лак. В Голландії дуже популярні грубі, взагалі без покриття, меблі. І нікого не бентежать можливі плями.

Також голландці цінують старі меблі. Це частина історичної спадщини країни та сім’ї зокрема.

Усі казки про те, що дерево недовговічне, нестабільне і так далі – це промивання мозку маркетингом фабрик, яким цікавіше продавати вам ДСП та інші штучні матеріали. Не буває інших антикварних меблів, крім дерев’яних. Тому що дерево не псується. Меблі з дерева старіють як хороше вино. Вони можуть служити декільком поколінням вашої сім’ї, додаючи ще більше теплих спогадів.

Переосмисливши свій дім таким чином, можна досягнути набагато більшого комфорту, відпочинку та відновлення щодня. Почитайте про данський хюгге (hygge), голландський хезеліг (Gezelligheid) і ви дізнаєтеся багато цікавих ідей для якісного повноцінного життя від тих народів, які в цьому досягли успіху!

Артем Пономаренко

WOODWERK

CEO

Проект TUBUS bureau, дизайнер Олена Забєліна
Фото: Іван Авдєєнко