В Україні зараз море всіляких виробників, які пропонують подекуди класні, подекуди відстійні варіанти меблів.
Те ж саме стосується ліжок. Великий вибір різних моделей під різний бюджет і смак.
Але можна вирізнити дві великі групи ліжок за конструкцією
- Деревʼяні ліжка
- Ліжка з мʼякою оббивкою
Дизайнери в своїх проектах переважно використовують ліжка з мʼякою оббивкою через їх сучасний дизайн і те як вони поєднуються з рештою інтерʼєрів з великою кількістю ДСП і такого собі “мінімалістичного” дизайну, який переважно превалює в українських оселях.
Дійсно мʼякі ліжка доволі зручні, часто споживачі обирають їх щоб не “битись ногами” об тверді поверхні, і мати мʼяке узголівʼя.
Але такі ліжка мають ряд суттєвих недоліків.
По-перше, мʼяке ліжко зазвичай доволі обʼємне.
Воно займає багато простору в кімнаті і виглядає набагато більш масивним. Що є суттєвим недоліком для маленьких приміщень.
По друге, мʼяке ліжко збирає пил.
Як будь-які мʼякі меблі з поролону і синтепону всередині, мʼяке ліжко накопичує пил, який потрібно регулярно видаляти пилососом. При чому бажано з функцією вибивання. І повністю видалити його неможливо. Як неможливо і випрати подушки, які “прибиті” до каркасу намертво.
По третє - домашні улюбленці.
Якщо у вас вдома є котики або собачки, то вони дуже часто полюбляють дерти або гризти зручні мʼякі кути ліжок, дуже швидко перетворюючи їх на потріпані старі меблі)
Четверте - якість тканини.
Дуже часто вона так собі. Особливо, якщо ви купуєте недороге ліжко. Зазвичай, саме тканина є основним вартісним матеріалом в мʼяких меблях. І щоб зекономити і запропонувати нижчу ціну, виробники використовують дешеві синтетичні тканини, які швидко втрачають вигляд, а подекуди є просто небезпечними через специфіку горіння або емісії шкідливих речовин. Адже штучна тканина складається з волокон пластику по суті, які можуть пересихати і розповсюджуватись в повітрі вашої оселі разом з іншим пилом.
Пʼяте - якість конструкції.
Коли каркас ліжка обтягнутий тканиною, він не має бути дорогим. Вірно? Бо основна вартість лягає на тканину і інші матеріали. Тому виробники часто використовують дешеве ДСП і кріпильні матеріали. Дешеве ДСП не закрите ламінацією, має доволі високу емісію формальдегідів і просто воняє. Дешеві зʼєднання швидко починають скрипіти. І не є довговічними. Один раз розібравши ліжко ви можете його більше не зібрати)
Тому ми вважаємо що деревʼяне ліжко - це найкраще рішення для спальні.
По-перше, ви додаєте природного матеріалу в свою оселю.
Текстура дерева, його теплота і природна краса роблять приміщення тепліше і приємніше, розбавляючи засилля ДСП.
По-друге, дерево не воняє.
Єдине, це коли виробник використовує дешеві лаки. Але такого все менше. Олія, або “водні” лаки все частіше застосовується у покритті дерева, надаючи йому приємного запаху замість розчинників.
По-третє, дерево банально живучіше.
Ваші улюбленці його не зможуть зіпсувати. Особливо, якщо це тверда деревина. А за умови якісної фурнітури і конструкції, ви зможете скільки завгодно збирати і розбирати своє улюблене ліжко і перевозити його з собою з оселі в оселю.
Четверте - компактність.
Деревʼяне ліжко зазвичай набагато компактніше і менше за мʼяке. Воно має більший коефіцієнт корисного використання вашої площі і займає набагато менше місця.
Пʼяте - легко прибирається.
Весь пил легко видаляється вологою ганчіркою, залишаючи приємний запах свіжого чистого дерева.
А якщо вас турбує, що узголівʼя тверде, то завжди можна підкласти подушку, яку можна легко випрати або замінити з часом. І стукатись ногами ви будете тільки, якщо ліжко має неправильну непродуману конструкцію. Просто перевірте це під час вибору.
Обирати вам звичайно, але ми вважаємо що ви маєте бути обізнані про ці нюанси, щоб мати змогу зробити дійсно усвідомлений вибір!