Подобається нам чи ні, але ми, як правило проводимо левову частину часу вдома на кухні. Готуємо, снідаємо, спілкуємось, приймаємо гостей. Інколи це закрита кухня. В більш сучасних оселях це кухня-столова з відкритою вітальнею.
Так чи інакше центральним предметом завжди є кухонний стіл. Це місце сили і основний магніт будь-якої оселі. Тому потрібно планувати, обирати і розташовувати кухонний стіл потрібно дуже ретельно.
Поділимось декількома порадами з нашого досвіду.
Якої форми має бути кухонний стіл
Форма столу залежить від ваших уподобань і конфігурації приміщення. Особисто мені більше подобаються прямокутні кухонні столи. Вони більш місткі як по розміщенню тарілок, так і по кількості людей, що можуть сісти одночасно.
Круглий кухонний стіл більше підходять для квадратної кухні, оскільки потрібна рівномірна кількість місця навколо. Однак, інколи круглі столи доволі зручно використовувати на невеликій кухні, відсуваючи стіл в кут приміщення і висуваючи в центр за потреби. Але це рішення для 2-4 людей.
Щоб розмістити 6-8 людей одночасно потрібен вже доволі великий круглий стіл. Розміром мінімум 1,2 - 1,3 метри. Такий стіл можливо розмістити тільки у великій кухні або їдальні. Переміщувати його буде складно, адже він важкий. А місця навколо нього потрібно ще +0,7 метра в діаметрі. То ж виходить що потрібне квадратне приміщення приблизно 2,7 х 2,7 метри.
Прямокутний стіл на кухню розмістити як правило простіше. Для нього потрібен прямокутний простір кухні. Він має більшу місткість.
Який розмір кухонного столу обрати
Глобальна порада така: чим більше розмір кухонного столу - тим краще. В Європі і Америці розповсюджена культура великих столів для їдальні. І це дуже класно. Вони планують великі столи навіть у маленьких оселях.
За великим столом може розміститись вся сім’я і гості. На ньому можна вчитись, працювати, робити домашні справи. Великий кухонний стіл - це завжди класно. Звичайно якщо дозволяє приміщення.
Але обирайте максимальний який зможете. Стандартна сітка розмірів і кількість людей що комфортно розміщуються за столом:
100х60см - 2 людини вільно, 4 тіснувато, але можливо
110х70см - 4 цілком комфортно, 6 тісно але можливо
120х80см - 6 доволі комфортно,
140х80см - 6 комфортно
160х90см - 6 людей вільно і комфортно
180х90см - 8 людей доволі комфортно
200х90см - 8 людей комфортно
Розташування кухонного столу
Варто пам’ятати, що кухонний стіл має розташовуватись на відстані мінімум 1,6 - 1,8 метри від робочої поверхні кухні. Адже вам ще потрібне місце для комфортного розміщення стільців. І так щоб вони не заважали робити кухонні справи.
Але далеко від кухні також не варто розташовувати стіл. Адже кількість переходів до столу і назад буде великою)
Правило 0,7 метри по периметру діє так само. І це мінімум. Краще мати біля метру щоб було дійсно ергономічно і зручно.
Круглий кухонний стіл можна притиснути в кут (якщо такий є в кухні і потрібно більше місця). Прямокутний можна притиснути до стіни. Бажано короткою стороною. Ну і совати вже за потреби по кімнаті коли треба. Ми так робили у себе вдома майже 10 років).
В якийсь момент спробували замінити стіл 160х90 на круглий стіл діаметром 115см. І виявилось, що останній набагато менший за корисною поверхнею. Довелось повернутись до класичного прямокутного.
Матеріал кухонного столу
Звичайно ми рекомендуємо дерево. Це найбільш довговічний, теплий і зручний матеріал для стільниці. Дерев’яний кухонний стіл прослужить вам десятки, якщо не сотні років. І може стати справжньою сімейною реліквією.
Не дарма ми виробляємо саме дерев’яні столи. Це не просто бізнес. Це любов до справжнього живого матеріалу. Чому варто обрати саме дерев’яний стіл, читайте в моєму окремому дописі.
Вибір за вами звичайно. Ми просто рекомендуємо.
Ергономіка кухонного столу
Ось цьому приділіть велику увагу. Останнім часом з’являється багато всяких екзотичних типів опор з металу і не тільки. Хоч вони і виглядають привабливо, але далеко не завжди ергономічні у використанні. Наприклад, популярна форма кухонного столу: павук, як на мене, є антиергономічною.
Деякі форми опор можуть виявитись нестійкими (Перевірте це обов’язково, якщо вже обираєте таку форму), або просто незручними. Коли вам ніде буде діти ноги. Спочатку ви не звертаєте на це великої уваги, але при щоденному використанні, це реально починає напрягати.
Зверніть увагу щоб під стільницею не було гострих кромок, особливо металевих. Буде дуже неприємно стукатись об них ногами. А якщо є малі діти, які ходять під стіл, то самі розумієте...
Деякі кухонні столи просто не підходять для оселі з маленькими дітьми, бо можуть бути навіть небезпечними через гострі кути, або нестійкість.
Насправді найкращими опорами є звичайні класичні ніжки по кутах. Краще поки нічого не придумали, як на мене)
Якщо опора, металева, то зверніть увагу щоб вона була розташована ближче до кутів, щоб не заважала сидіти. Найкраще буде особисто посидіти з різних сторін і визначитись чи вам зручно, чи нічого не заважає колінам не тільки спереду а і під стільницею.
Я коли сиджу за столом, часто соваюсь на стільці, закидаю ногу на ногу. Коли щось під стільницею є, і постійно стукаєшся, то це дуже некомфортно.
Класно коли у столу є середня царга знизу, на яку можна поставити ноги. Це така дрібниця, але при щоденному використанні, дуже зручна штука.
Резюме.
Кухонний стіл це занадто важлива частина оселі щоб легковажно відноситись до його вибору. Обирайте найбільший стіл який зможете “всунути” в свою оселю. Не пошкодуєте. Форма кухонного столу залежить від конфігурації кухні і ваших особистих вподобань. Приділіть увагу ергономіці. І обирайте дерев’яний кухонний стіл. Він найкращий)