Зберегти не можна викинути: як боротися з непотребом

Команда WOODWERK

Звільнення від непотребу вдома – справа серйозна. Це не звичайне прибирання з витиранням пилу та перестановкою предметів – це звільнення та спрощення вашого життя. Чистий простір та відсутність лишніх предметів знімає стрес та вносить ясність. Як вдома, так і в голові.

Вивчаючи книги, статті та ваші поради, ми вибрали найцінніші.

Для чого викидати?

Як би не було сумно, але розлучатися з минулим корисно, щоб звільнити місце для якісного життя сьогодні. Вільний простір і чистота вдома – і життя одразу змінюється на краще. Та практичні результати, звичайно: вам набагато простіше буде знайти потрібну річ, набагато швидше та легше прибирати, а іноді й пересуватися в домі 🙂

Як розпізнати непотріб?

Це ті речі, до яких більше року не торкалися (найголовніший критерій відбору). Одяг, техніка, посуд, що завгодно. Винятком можуть бути книги та прикраси. Але й до книг будьте критичні: залишайте лише ті, які перечитуєте або якими хочете поділитися з іншими (і діліться).

Журнали краще одразу віддати букіністам – їм вони точно пригодяться більше.

Зламані та порвані речі, які ви відклали, щоб полагодити і вони чекають свого часу вже декілька років.

Старі записки, чеки, квитанції, щоденники та ксерокопії. Впевнені, там ще й університетські конспекти завалялись. Періодично їх переглядайте та викидайте неактуальні.

Аптечка – переберіть та викиньте старі ліки.

Всі кулінарні книги та блокноти для запису рецептів. На щастя, зараз все вже можна знайти в інтернеті та зберегти на комп’ютері.

Одяг, який ви не носите, або який більше не подобається. Згодні,складно розлучитися з тим, що дбайливо перекладається з полиці на полицю протягом року та чекає особливого випадку, але можливо. Одяг можна здати в благодійні магазини або ж волонтерам.

Непотрібні подарунки. Зазвичай їх незручно викидати, все-таки символ чиєїсь уваги. Але подарунок вже виконав свою задачу тоді, коли у визначений момент приніс вам позитивні емоції. А тепер візьміть себе в руки та нарешті звільніться від статуеток та картин, які припадають пилом на нижніх полицях стелажів.

Речі, які несуть емоційну та сентиментальну цінність. Старі фотографії, листівки, дитячі малюнки. Це найскладніша та суперечлива категорія: тут у справу вступає ностальгія, яка ну ніяк не дає від них звільнитися. Тому кожен вирішує за себе сам. Якщо ці речі насправді цінні – вони не повинні припадати пилом у темному місці. Експонуйте їх: буде справжній декор вашого дому. Або ж виберіть найцінніші та виділіть для них окреме місце.

Практикуйте мінімалізм.

Важливо не тільки вміти звільнятися від непотребу, але й не купувати лишнього та підтримувати чистоту.

Прибирайте зі столу кожен вечір. Це займає декілька хвилин, а зранку буде приємно заходити на кухню.

Будьте дуже строгими з речами, які ви збираєтеся принести в дім: дайте чесну відповідь, чи будете ви це використовувати, і чи дійсно ця річ необхідна.

Виділіть один день в тиждень для боротьби з непотребом, і все буде добре.

Звільнення від лишніх речей – наслідок. Змінювати потрібно спосіб життя, який веде до цього.

Виховуйте в собі неспоживчу психологію.

Ніколи не даруйте дешеві та непрактичні речі. Віддавайте перевагу нематеріальним подарункам.

Добре продумуйте крупні покупки. Якщо це декор в дім, він повинен бути продуманий з точки зору дизайну та функції. Не варто купувати декор тільки задля декору.

Якщо це меблі, то тільки з натуральних та міцних матеріалів. А перед тим, як купувати, подивіться: можливо у ваших родичів є незатребувані меблі, які можна реставрувати. В Європі, наприклад, дуже популярні старі оновлені меблі. Мати такі вдома вважається дуже круто.

Щасливий спокійний дім – не запорука щасливого життя, але велика та важлива його частина.

Із задоволенням поспілкуємося в коментарях про ваші способи боротьби з непотребом.

Інтернет магазин меблів з дерева