Бетонна підлога в інтер’єрі. Плюси, мінуси, підводні камені.

Артем Пономаренко

Засновник Woodwerk

Бетонна підлога міцно увійшла до сучасної практики оформлення інтер’єру. Але не у нас, а більш в країнах, що пішли далі за рівнем життя. У цій статті постараюся розкрити деякі стилістичні і практичні нюанси реалізації інтер’єру.

Дизайн

Бетон сьогодні є джерелом натхнення для багатьох передових дизайнерів і архітекторів. Цей матеріал дозволяє створювати різні фактури на стінах, має приємний нейтральний сірий колір, який прекрасно компонується з іншими матеріалами: деревом, каменем, цеглою і металом.

Уміло оперуючи цими матеріалами дизайнери створюють надійні та довговічні інтер’єри, чий стиль практично непідвладний часу і модним трендам.

З бетоном в інтер’єрі, як і з іншими матеріалами, важливо не перестаратися. Все повинно бути в міру і правильно скомпоновано. Слід пам’ятати про два-три основні кольори в дизайні приміщення, розріджені кольоровими “акцентами”. Важливо не допустити повного домінування одного матеріалу. У приміщенні, де три з чотирьох стін бетонні, а ще і підлога, ви, напевно, відчуєте себе як в підвалі 🙂

Тепер, власне, про підлогу.

Бетонна підлога — класне практичне рішення для будинку. Таке покриття не має швів, легко прибирається, дозволяє застосовувати системи “Тепла підлога”, і можна цілком сміливо його рекомендувати для сучасного оригінального простору.

Великий плюс також в тому, що на ній практично не видно пилу, який, як відомо, всюди 🙂

Особливо практична бетонна підлога в офісних приміщеннях, де велике навантаження. При цьому створюється основа для ультрасучасних інтер’єрів.

Варіанти “бетонної підлоги”

Те, що зовні виглядає як бетонна підлога, насправді у більшості непромислових інтер’єрів являється топінгом – тобто спеціальним полімерним покриттям, яке наноситься поверх стяжки.

Покриття багатошарове, виконується виключно фахівцями. Навіть не намагайтесь виконати його самостійно — технологія досить складна, що потребує знань, досвіду і спеціального устаткування.

Краса полімерної підлоги також в тому, що її можна додатково тонувати, тобто підганяти колір під потреби вашого дизайну, зробити його світлим або темним за бажанням. При правильній реалізації, виглядає вона реально круто!

Існує також справжня бетонна підлога, яка застосовується в промислових приміщеннях. В Епіцентрі, наприклад. Вона відрізняється від полімерного покриття. Там справжній бетон завтовшки від 8 до 15 см, залежно від типу навантажень і застосування. Технологія не менш складна, при цьому для будинку абсолютно непридатна. Навіть не варто заглиблюватись, це тема для окремої статті.

Альтернативою бетонній підлозі може слугувати плитка “під бетон”. Зараз є низка варіантів. Але цей матеріал, як і багато інших, не буде справжнім бетоном. Він буде лише “декором” – деякою імітацією оригінального покриття.

Про підводні камені

Виробники стверджують, що “бетонна підлога” абсолютно безпечна і не виділяє шкідливих речовин після полімеризації. Думаю, їм можна вірити, проте, звичайний бетон ніколи не буде таким екологічним, як, наприклад, дерево чи кераміка. Але, якщо ви хочете зробити у своєму домі “теплу підлогу”, то дерево — не найкращий матеріал.

До мінусів бетонних підлог часто відносять високу жорсткість покриття. Говорять, що для ергономіки стопи людини бетон не кращий, оскільки не має потрібної “пружності” при ходьбі та додає навантаження на суглоби.

Вважаю, що цим він не відрізняється від звичайної плитки, яка також не пружна.

Крім того, компанії, які створюють такі покриття, “люблять” великі об’єкти, де багато квадратних метрів. Проблема в тому, що створення бетонної підлоги вимагає тривалої і вартісної підготовки, логістики і, якщо ви хочете зробити підлогу розміром 50 метрів, швидше за все вам відмовлять або ціна буде занадто високою.

Але суть рішення з бетонною підлогою якраз полягає в тому, щоб покрити нею велику площу. Наприклад, увесь офіс або перший поверх будинку, включаючи санвузли. Ви отримаєте цілісне, безшовне, водонепроникне, дуже модне і сучасне покриття за відносно невеликі кошти.

І, звичайно ж, його слід застосовувати разом з системою “Тепла підлога”, що дозволить створити максимально ефективну на сьогодні систему обігріву.

Вартість бетонної підлоги “під ключ” сьогодні складає $12 – $25 за квадратний метр, залежно від підрядника і початкової підготовки.

Сподіваюся, вам було корисно!

Варіанти компонування бетонної підлоги з іншими матеріалами, особливості відповідних до цього компонування матеріалів ми розкриватимемо в наступних статтях.

Інтернет магазин меблів з дерева